Ahşap varaklı stor perdeler Klasik görüntüsü ile evinize zenginlik ve çekici bir görsellik katacaktır. Ahşap Varaklı Panel Storlar 3 kısımın belirlenmesi ile oluşur. istediğinize göre kendi stilinizi oluşturabilirsiniz. Motif - Renk ve Paneller farklı olarak seçilebilme imkanı bulunmaktadır. Varaklı Panel çeşitlerinde Savaroski taş işlemeli, eskitme ve Antik çeşitleri öne çıkan çeşitleri arasındadır. Ahşap Varaklı Stor Perde Fiyatları m2'si 150-250 TL , Japon panellerin tane fiyatları ise Desen motif ve renk seçeneklerine göre 180-280 TL aralığında değişmektedir. Motif ve renk seçenekleri için Ürün görselleri bölümünü inceleyebilirsiniz.

Ahşap Varaklı Japon Panel Perdenin örnek fiyatlandırması

2 Adet Japon Perde kullanımlı 100x200 cm ebatlarında bir Stor Perde Örnekleyecek olursak :

Panel Fiyatı 180 TL

Varaklı Stor Perde m2 fiyatı 150 TL olsun

PANEL Toplam Fiyatı: 180x2 = 360 TL

Varaklı Ahşap Stor Perde Toplam fiyatı : (100x200)x150= 300 TL

Toplam Tutar= 360+300 = 660 TL olarak belirlenir.

Stor, Zebra yada tül stor perde Fiyatlandırmalarında en 100cm 'ın Boy 200cm 'in altında ise en 100 cm boy ise 200 cm 'e tamamlanarak hesaplama yapılır. Örneğin 55x180 cm lik bir ürün hesaplaması 100x200 olarak hesaplanacaktır. Bu tüm stor zebra ve tül stor perdeler için standart hesaplama kriteridir.

Ahşap Varaklı Japon Perde nasıl temizlenir. Varaklı Japon Perdeler Stor üzerine baskı uygulaması bulunan alt eteklerinde ahşap askıları bulunan stor perdelerdir. Tül stor perde, Zebra Perde, Ve baskılı stor Perdeler ile birlikte de kullanılmaktadır. Üzerindeki varak ve ahşap nedeniyle su ile temizleme yapılamamaktadır. Bu nedenle sadece Kuru temizleme yapılması gerekmektedir. Hassas solüsyon kullanılarak temizleme gerektirmektedir. Toza , sigara dumanına çok maruz kalmamış olması durumunda yılda iki kez kuru temizleme önerilmektedir. Varaklı Ahşap Stor Perdelerinizin sağlıklı kullanılması için yapılması gereken aşağıda belirtilen ufak detaylar ilk günkü temizliğine kavuşmasını sağlamanız mümkündür. Ahşap varaklı Panel Stor Perde Temizleme ile ilgili tüm detayları www.stortemizleme.net sitemizden inceleyebilirsiniz.

Renk Çeşitleri

altin-sekitme antik-sekitme beyaz beyaz-altın-patina beyaz-gumus-patina ceviz
gümüş-sekitme gumus-siyah-patina maun-bordo pudra sedef-eskitme

VARAKLI AHŞAP PANEL STOR PERDE ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR:

stor-perde-olcusu-nasil-alinir

Varaklı Ahşap Stor perdeler şık görünümünün yanı sıra dış görüntüyü açma-kapama, ışığı kontrol etme ve iç dekorasyonu tamamlama amacına hizmet etmektedirler. Varaklı Ahşap Stor Perde ölçüsü amaçlarına uygun şekilde alınması gerekir.

İnşaat sektörümüz maalesef perde konumlandırmalarını hiç düşünmeden projeler gerçekleştirmektedir. İnşaat sektöründe camlar standart oluşturulamamış önemli bir detaydır. Konumlandığı ortama göre beklenilen amaca uygun düzenleme yapılabilmesi mekan sahiplerine ve dolaylı olarak perdecinin sorumluluğuna bırakılmaktadır

Hal böyle olunca Perde ölçüsü alımında dikkat edilecek iki husus bulunmaktadır. ilk husus, uygulama yapılacak pencerenin yan duvarları ile tavana ve zemine olan mesafeleridir. Uygulama yapılacak Perdenin kullanım amacı çok büyük önem kazanmaktadır. varaklı Ahşap Panellerin genişlikleri 55 cm'dir. Ve duvar payınız yok ise cam üzerinde konumlandırılacağından içeriye girecek ışığın engellenmesine sebep verecektir. Mesafeniz yok ise bunu göz ardı etmemenizi öneriyoruz.

İkinci husus da, stor perde uygulanacak pencerenin önünde kalorifer peteğinin varlığı, pencerenin açılan /açılmayan bölümleri açılma durumundaki kullanım yönü pencerenin mermer çıkıntısıdır.

Mekanizmalı perdeler, yatay veya düşey aynı doğrultuda hareket ettiklerinden zeminin çok düzgün olmaması yamuk eğri mekanlarda çalışmasında sıkıntı yaratır. Dikkat edilmesi gereken bir teknik özellik de Varaklı Ahşap Stor perdenin kumaş ölçüsü, mekanizma ölçüsünden yaklaşık " 4 " cm kadar daha "kısa" dır. Kumaş ölçüsü alınan ölçünün sağından ve solundan "2" şer cm daha içeride kalmaktadır.

Duvar mesafeniz mevcut ise çerçevenin iki yanından min. 15 cm çıkarak orta alanda kullanılacak malzeme ölçüsünün alınması gerekir. İki yandan eşit mesafe olması simetrik görüntüde hoş bir görünüş sağlar. Eşitlik sağlanması bu konuda önemlidir.

 

ANASAYFA
Yandex.Metrica