Sinema perdeleri ev tipi büyük sinema tipi olarak iki kategoride değerlendirilebilir. Sinema Projeksiyon Perdelerini, Tiyatro Salonlarında ve Kültür Merkezlerinde istenildiğinde sinema gösterimi yapılabilmesini sağlayan hareketli perdelerdir. Sahne ağzı genişliğinde çelik konstrüksiyonlar veya alüminyum çerçevelerden oluşan, perde kısmına sinemaskop vinil gerdirilmiş olan sistemler olarak tanımlayabiliriz.

Projeksiyon görüntüsünü olabilecek en net şekilde yüzey üzerinde oluşturmak amacıyla optik verimliliği öne çıkartn malzemelerden üretilmiştirler. Bir projeksiyon perdesi yansıtılan görüntüyü aşırı kontrastlanmaya ve dekolarizasyona maruz bırakmadan gerçeğe en yakın görüntü ile oluşturmalıdır. Sinema Prokseksiyon perdesinde 4:3 ,16:9 ve 1:1 oranları kullanılmaktadır.

Ev sinema projeksiyon perdesi sistemlerinde ise profesyonel anlamdaki kullanıcılar için tasarlanmış olan Projeksiyon Perdeleri  ihtiyaca özel çözüm olarak kabul edilebilir. Sinema perdeleri , evlerinde ya da iş yerlerinde büyük ekranda seyir keyfi yaşamak isteyen ve aynı zamanda görüntü kalitesine de önem veren kişiler için çok uygun seçenekler sunmaktadır. Bu seçenekler arasında motorlu ve zincir sistemi ile çalışabilen çeşitleri bulunmaktadır.
Sinema perdeleri türlerine göre çerçeveli ya da çerçevesiz olarak da temin edilebilmektedir. Perdenin  çerçeveye gerilmesi ile LCD ya da LED ekranlardaki gibi düz ve pürüzsüz bir görüntü sağlanmış olacaktır. Dev akran deneyiminin yanı sıra görüntü kalitesini de sağlama alan bir model olarak gösterilebilir. İhtiyacınız olan teknik özellikleri belirledikten sonra, buna uygun olarak edineceğiniz  Projeksiyon Perdesiyle, seyir zevkinizin en üst seviyeye çıkmasını sağlayabilirsiniz. Motorlu projeksiyon perdeleri ise perdeleri kullanım alanı daha kısıtlı olan ve pratik bir çözüm arayan kullanıcılar için uygun seçenektir. Duvara ya da tavana monte edilen motor yardımıyla toplanabilen perde, pratik olması, kolay kullanılması ve yer kaplamaması ile tercih sebebiniz olabilir. Konfora düşkün olanlar için ideal bir seçimdir

Sinema perdeleri, çerçeveli modellerdeki profiller ışığı emecek, özel açıları ile ışığı yansıtmayacak, estetik olarak güzel görünümlü, kontrast algısını yükseltecek şekilde boyanarak üretilmiştir.Bu uygulama sayesinde görüntü kalitesini bozmadıkları gibi daha da yükselmesini sağlamış olabilirsiniz. Aradığınız projeksiyon perdesinin özelliklerini, perdeyi kullanacağınız alanı ve yerleştireceğiniz mekânın büyüklüğünü ve ışığın özelliklerini dikkate alarak beklentilerinizi karşılayacak seviyede performans almayı garantileyebilirsiniz.

Diğer projeksiyon perde çeşitlerimiz ; 3D (Gümüş) Projeksiyon Perdesi, Motorlu ve Motorsuz Projeksiyon Perdesi, Fast Fold Projeksiyon Perdesi, Tripod Projeksiyon Perdesi, Fixed Frame Projeksiyon Perdesi, Tensioned Projeksiyon Perdesi

Size en uygun sinema projeksiyon perdesi fiyatları ve projeksiyon perdesi çeşitleri için satış temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz..

 

 

 

Sinema Perdesi nasıl temizlenir. Kolay silinebilir yapısı sayesinde pratik temizleme yapılabilir. Çeşitlerine ve özelliklerine göre 2-10 yıl arasında garanti süreleri bulunur. Tozsuz mekanlarda ve amacına uygun kullanımda kullanım ömrü artmaktadır. Projeksiyon perde kumaşları pvc akrilik bir maddeyle kaplanır. Bu sertleştirme işleminin yapılmasının sebebi, kumaş boruya sarılırken, sağa - sola kaymamasının sağlanmasıve haraeket etmeden sabit durmasının sağlanmasıdır.Bu nedenle Arka kısımda sert plastik bir dokudan PVC malzeme vardır.

Temizleme yapılırken zemine zarar vermeden temizleme yapılması çok önemlidir. Önemli bir darbe almadığı sürece uzun yıllar formunu ve dayanıklılığını korumaktadır.

Perdenin yoğun su ile temizlenme sonrası kumaş üzerinde dönüşü olmayacak hasarlar meydana gelebilir. Oluşabilecek kırılmalar görüntü kalitesinin azalmasına sebep verir. Sinema Perdelerinizin sağlıklı kullanılması için yapılması gereken aşağıda belirtilen ufak detaylar ilk günkü temizliğine kavuşmasını sağlamanız mümkündür. Sinema Projeksiyon Perde Temizleme ile ilgili tüm detayları www.stortemizleme.net sitemizden inceleyebilirsiniz.

 

 

ANASAYFA
Yandex.Metrica