Ahşap jaluziler mekana sıcak ve rahat bir ambiyans katarlar. Sadece işlevsel değil aynı zamanda dekoratif bir üründür. Kullanıldığı yerlerin genel dekorasyonuna uyum sağlarlar. Mobilya ve parkelerle bütünleştirilip şık bir görüntü sağlanabilir. Zararlı güneş ışınlarını süzüp ahşabın ısı yalıtımının daha iyi olmasından ötürü alüminyum jaluzilere göre içerisini daha serin tutarlar. Ahşap jaluzilerde ceviz, maun, kayın gibi doğal ağaç renkleri mevcuttur. Uzakdoğu ağaçları kullanılır. Ahşap görünümüne yada rengine sahip plastik türevlerinden değil, tamamen doğal ağaçlardan üretilirler. İp ve ayar çubukları estetik ve renk olarak perdenin bütünüyle uyumludur. Motorlu ve uzaktan kumandalı da üretilebilir. 25-50 mm genişliğinde bant seçenekleri bulunur. 25 mm bant genişliğinde olanlar rahatlıkla tavan, duvar kasa içi ve kasa üzeri uygulamalarda tercih edilebilir. 25 mm ahşap jaluzi perdeler, büyük cephelerde üretim ölçü standartları doğrultusunda rahatlıkla kullanılabilir. 50 mm ahşap jaluzi perdeler daha çok geniş cephe ve pencerelerde tercih edilmelidir. Çalışma Şekli Yukarı Aşağı, Öne Arkaya çevrilebilmektedir. Işık geçirgenliği Açık konumda %30 kapalı konumda %80 oranında karartma sağlar. Jaluzi Perdeler, duvar tavan ve kornişe monte edilebilmektedir.

24 Ay üretim hatalarına karşı garantilidir. Cam Balkon yada sürekli hareket halindeki camlarda zıgıl sistemi perdenin cama sabitlenmesini ve hareket etmemesini sağlamaktadır. Ahşap Jaluzi Perde Fiyatları m2'si 70-150TL aralığındadır.

 

Ahşap Jaluzi Perdenin örnek fiyatlandırması
Örnekleyecek olursak : 70 TL tutarında bir ürün için ; eni-55cm ve boyu-140cm olan bir fiyatlandırması, 0,55 x 1,40 = 0,77 metrekare olmaktadır. Fiyatlandırmada en 100cm Boy mevcut ölçü üzerinden 1,00x1,40= 1,40m2*70= ödenecek bedel 98 TL’dir. Tüm Jaluzi perde çeşitlerinde en ölçü 100 cm altındakiler için 100 cm standart ölçü olarak hesaplamada baz alınır 100 cm üzerindeki ölçülerde net ölçüler ile hesaplama yapılmaktadır.

 

Ahşap Jaluzi Perde Nasıl Temizlenir.
Ahşap Jaluzi Perde Nasıl Temizlenir.Ahşap Jaluzi perde, kullanımı ve tamiri en kolay mekanizmalı perdedir. Malzemesi sık kirlenmez. Suya dayanıklı olmadığından yıkanma şansı yoktur. Yüksek Neme maruz kalmaması gerekir.

Silme işleminde alkol içeren maddeler ile temizleme yapılmamalıdır. Her cam silindiğinde Alkolsüz Islak mendiller ile de temizleme yapılabilir

 

Ahşap Jaluzi Perdelerinizin sağlıklı kullanılması için yapılması gereken aşağıda belirtilen ufak detaylar ilk günkü temizliğine kavuşmasını sağlamanız mümkündür. Ahşap Jaluzi Perde Temizleme ile ilgili tüm detayları www.stortemizleme.net sitemizden inceleyebilirsiniz.

 

 

AHŞAP JALUZİ PERDE ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR:


Ahsap-jaluzi-olcusu-nasil-alinir


Ahşap Jaluzi Perdelerin tek parça olarak en fazla 200 cm eninde sipariş edilmesine dikkat edilmelidir. 200 cm den büyük ölçülerde mekanizma sıkıntıları sağlıklı çalışmaya bilir. 200 cm aşan durumlarda kullanım amacınıza uygun şekilde ölçüyü parçalı olarak almanız sağlıklı olacaktır. İki perdenin birleşeceği ara noktayı, pencerenin kayıt arasına denk getirirseniz, ara açıklık sorun olmaktan çıkar. İnşaat sektörümüz maalesef perde konumlandırmalarını hiç düşünmeden projeler gerçekleştirmektedir.

İnşaat sektöründe camlar standardı oluşturulamamış önemli bir detaydır. Konumlandığı ortama göre beklenilen amaca uygun düzenleme yapılabilmesi mekan sahiplerine ve dolaylı olarak perdecinin sorumluluğuna bırakılmaktadır. Hal böyle olunca Perde ölçüsü alımında dikkat edilecek iki husus bulunmaktadır. ilk husus, uygulama yapılacak pencerenin yan duvarları ile tavana ve zemine olan mesafeleridir. İkinci husus da, zebra stor perde uygulanacak pencerenin önünde kalorifer peteğinin varlığı, pencerenin açılan /açılmayan bölümleri açılma durumundaki kullanım yönü pencerenin mermer çıkıntısıdır.

Balkon kapısı ile birlikte cam yan yana ise, balkon kapısını, şemadaki gibi ayrı şekilde ölçülmesi, camınız açılır ve sabit olmak üzere 2 kanattan oluşuyorsa, şemada gördüğünüz şekilde tek parça ölçebilirsiniz veya ayrı ayrı ölçebilirsiniz, tamamen kullanım amacınıza uygun olmalı . Bu sizi doğru yönlendirecektir. Ahşap Jaluzi perdelerde parçalı uygulama yapılması durumunda milimetrik hata olmaması için ölçünün net alınması gerekir. Aksi durumda denk gelmeyen çizgiler nedeniyle görüntü de simetri sorunu yaratabilir.

Mekanizmalı perdeler, yatay veya düşey aynı doğrultuda hareket ettiklerinden zeminin çok düzgün olması yamuk eğri mekanlarda çalışmasında sıkıntı yaratır. Sağdan ve soldan en az 10cm dışarı çıkılması gerekir. Eğer güneş girmesi yandan görülmesi gibi sıkıntılar mevcut ise mümkünse 15-20cm dışarı çıkılması ile perdenin yan açılardan aldığı ışığı daha iyi kontrol etmiş olursunuz. Taşma payı olmayan yerde ışık girmesi gibi sorun olmaz.

ANASAYFA
Yandex.Metrica