OFİSTE- FABRİKANIZDA - SİSTEM ODALARINDA YANGIN PERDESİ

Eşyalarınızı, Ürünlerinizi, Sistemlerinizi, Arşiv Odalarınızı sigorta yaptırmanız doğal felaket durumlarında sizleri güvende olduğunuz hissi verebilir. Peki sigortacınızın istese bile karşılayamayacağı yılların birikimi olan bilgisayarınızdaki veriler, şirketiniz için hayati önem taşıyan arşiv/yedekleme dosyalarınız, Arşiv odalarınız, belki deponuz, parası ödense dahi geri alamayacağınız manevi değeri olan eşyalarınız bunları nasıl koruyabilirsiniz. Yangın perdeleri paranın satın alamayacağı şeyleri koruyabilen paranızla satın alabildiğiniz belki de tek üründür!


Yangın Perdesi nedir?

3 katmanlı yapısı bulunmaktadır. Arka ve ön katmanları özel kimyasallarla güçlendirilmiş cam elyaf ürünle kaplanmıştır. Orta kısmındaki katman ise özel bir kimyasal karışıma sahiptir ve köpük katmanından oluşmaktadır.. Yangın perdesinde bulunan bu orta özel köpük katman yangın sırasında dışarıdan gelen yüksek ısıyı uzun süreli olarak absorbe etmekte ve böylece cam elyafı katmanlarda oluşacak ısıyı da düşük tutmasını sağlamaktadır.

Oluşabilecek yangın sırasında yangın perdesi ortalama olarak 1000C bir sıcaklığa 150 dakika boyunca dayanabilmektedir. Duman detektörlerine ya da yangın alarmlarıyla bağlantılı çalışabilen yangın perdesi, yangın alarmının devreye girmesi durumunda ya da duman detektörünün aktif hale gelmesi ile birlikte anında otomatik kapanarak bulunduğu ortamı güvence altına almaktadır.

Motorlu yangın perdesi sistemi;

Motorlu yangın perdesi ve Duman Perdesi sistemi isteğe bağlı olarak yedek batarya seçeneği kullanılarak da , elektrik kesintisi durumlarında motor çalışmasına devam edebilmektedir. Bu özelik sayesinde yangından tam zamanlı koruma sağlanabilmektedir. Olası bir aksilik oluşması durumunda otomatik sistemlerin devreye girmemesi riskine karşı manuel bir kontrol butonu bulunmaktadır. Perdeyi, acil durumlarda elle de kapatılabilmesi mümkündür.

Yangın perdesi bir bölüme ya da odaya kurularak, dışta kalan tüm diğer bölümlerin de korunabilmesi için kullanılabilmektedir. Perdenin konumlandırılmasında neyin korunacağı, nerde ve nasıl korunması gerektiğinin iyi planlanması gerekmektedir. Teknik ekibimiz riskleri göz önünde bulundurarak sizlere en iyi çözüm üretmekte yardımcı olacaklardır. Yangın perdelerinin diğer perde sistemlerindeki gibi kullanılması düşünülemez. Yani istediğinizde açıp istediğinizde kapatamazsınız. Perdenin toplam açma-kapama adedi 2000 ile sınırlıdır. Çok fazla açıp kapama işleminde perdeniz zarar görebilir. Bu nedenle itina ile kullanılması gerekmektedir. RAL renklerinde üretim yapılabilmektedir.

 

SAHNE DE YANGIN PERDESİ

Sahne Sistemlerinde Yangın Perdesi; Sahnede oluşabilecek olası bir yangında sahneyi ve salonu birbirinden ayıran özel yanmaz kumaş ve buna bağlı elektromekanik bir sistemden oluşturulmaktadır. Yangın alarm sistemine bağlantılı olarak  otomatik çalışmaktadır. Katlanarak yukarı toplanmayı sağlayan sistem; kumaşa belirli noktalardan bağlanmaktadır. Kumaşın her katlanma noktasına da 20 mm' lik halkalar yerleştirilip sistemin sahne üzerine sağlıklı ve düzgün toplanması sağlanmaktadır. Halkalar içerisinden  geçirilen çelik halat kesit çağı 1,5 mm. olacak  şekilde ve sahne üzerinde bu halatları saracak özel makaralar bulunmaktadır. Makara dönüşleri sağlayan rulmanlı yataklar bir merkezden hareket ettirilerek tek mil üzerinde sağlanacaktır.  Sistemde kullanılacak 1000 dereceye dayanıklı yanmaz kumaş ve bu konuda uluslararası geçerliliği bulunan sertifikalara  ve test bilgilerine sahiptir.
Yangın Perdesi teknik özellikleri: içi çelik tel takviyeli dışı   cam elyafından örgü özel ipliklerle yapılmıştır. Yangın perdesinin  kumandası sahne sistemleri için oluşturulan  pano ile yapılacaktır. Yangın Perdesi sistemi genişliği sahne genişliği kadar yapılmaktadır. Yangın Perdesi hızı 27/dev/dak,  İvme 0,2 m/s2 ' dir. Hareket Mesafesi sahne yüksekliği kadar yapılmaktadır. Alt Pozisyon sıfır, üst pozisyon sahne yüksekliği kadar olmaktadır. Yangın ve Duman Perdelerinin Emniyet otomasyon sistemi dahilinde, emniyet  switch ve hız ayarı bulunmaktadır.
Elektromekanik kumandalı ön sahne perde mekanizması sağa-sola hareketli; özel alüminyum profilden mamul salon perde rayı kullanılmaktadır. Sabit hızlı kiriş veya boruya monte edilerek ve her iki  yönde de limit anahtarları bulunan, sessiz çalışma özelliği olan özel perde makaraları ile donatılmış bir sisteme sahiptir. Elektrikli motor ve dişli kutusu ile entegre komplike tek bir üniteli  motoru tambur sistemi bulunmaktadır. Ön sahne perdesi ve donanımı ile birlikte monte edilmektedir.
Emniyet otomasyon sistemi dahilinde, emniyet switch ve hız ayarı bulunur. Motor redüktör 1,1 kq, halat tambur grubu ST37,3 mm. çelik halat 3x7 kendir özlü, 3 mm çelik halat 3x7 kendir özlü, perde mekanizması alüminyum ray kullanılmaktadır.
Malzemelerin sistem olarak süpervizyon ve devreye alınması, teknik eğitim verilmesi dahil çalışır vaziyette teslimi firmamızın deneyimli personeli tarafından itina ile gerçekleştirilmektedir.

 

Yangın perdesi fiyatları kumaş ve uygulama seçeneklerinin yanı sıra perde ebatlarına bağlıdır. Karmina Perde , İstanbul merkezli bir kurum olmasına karşın Türkiye'nin her yanına hizmet ve ürün ulaşımını sağlayabilmektedir. En etkili çözüm ve en iyi teklifi alabileceğiniz Karmina Perde yangın perde sistemleri için Müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçebilir, ücretsiz keşif işlemlerimizden faydalana bilirsiniz?

 

 

ANASAYFA

Yandex.Metrica

Motorlu tavan perdesi-Kış Bahçesi perdesi-Winter Garden-Motorlu Sahne Perdesi- Perde Yıkama-Perde Kuru temizleme-Stor Perde Yıkama- Akustik Perde- Ses Kesen Perde- Ses Geçirmeyen Perde-Motorlu Sahne Perdesi-Ses Kesici Perde,Duman Perdesi,Ses Kesen Perde, Projeksiyon Perdesi-Yangın Perdesi- Baffle Tavan Sistemleri