Tül Stor perde, kullanımı ve tamiri en kolay mekanizmalı perdedir. İkili sistem üzerinde çalışması gün ışığını tam olarak içeri alınmasını sağlamaktadır. Arka yüzeyinde bulunan Güneşlik olarak kullanılabilecek Stor Perdesi bulunmaktadır. Tül kısmı apre sayesinde ile sertleştirilmiştir. Kolay deforme olmaz ortalama ömrü 5 yıldır. Temiz - Tozsuz mekanlarda ve amacına uygun kullanımda bu ömür 6-7 yıla kadar çıkabilir.Her ne Kadar büro / ofis perdesi olarak bilinsede, evlerde de rahatlıkla kullanılabilir.

Oldukça fazla renk ve kumaş seçeneği vardır. Tül Stor perde kumaşları ham kumaş değildir. Üzerinde bayanların işleme ve dantellerinde kullandığı, sertleştirici madde olan kola nın sanayi tipi olan, apre vardır. Apre işleminde kumaş,arka ve ön olacak şekilde pvc akrilik bir maddeyle kaplanır. Bu sertleştirme işleminin yapılmasının sebebi, kumaş boruya sarılırken, sağa - sola kaymamasının sağlanmasıdır. Demir profil ve plastik profil çeşitleri mevcuttur. Stor Perde ürünlerimiz Brilant marka 'dır. Fiyatlarımız kumaş cinslerine ve kalınlıklarına göre m2 'si 45-150 TL aralığında değişmektedir.

Tül Stor Perdenin örnek fiyatlandırması
Örnekleyecek olursak : 45 TL’lik bir ürün için ; eni-70 cm  ve  boyu-190 cm olan bir stor perde fiyatlandırması, En ölçü 100 cm altında boy ölçüsü 200 cm altında ise hesaplama 100x200 cm yani 1,00x2,00= 2 m2 olarak hesaplanır. 2*45= ödenecek bedel 90 TL’dir. Tüm mekanizmalı Stor sistemler için standart m2 ölçüsü hesaplamada bu şekilde baz alınır.

Tül Stor Perde nasıl temizlenir. Tül Stor perde, kullanımı ve tamiri en kolay mekanizmalı perdedir. Ortalama ömrü 6-8 yıldır. Temiz - Tozsuz mekanlarda ve amacına uygun kullanımda bu ömür 9-10 yıla kadar çıkabilir. Tül Stor perde kumaşları ham kumaş değildir. Üzerinde bayanların işleme ve dantellerinde kullandığı, sertleştirici madde olan kolanın sanayi tipi olan, apre vardır. Apre işleminde kumaş, pvc akrilik bir maddeyle kaplanır. Bu sertleştirme işleminin yapılmasının sebebi, kumaş boruya sarılırken, sağa - sola kaymamasının sağlanmasıdır. Tül kısmının sarma işleminde deforme olmaması çok öenmlidir. Bu nedenle su kazanlarında bazma işleminin hiç bir şekilde yapılmaması önerilir.

Temizleme yapılırken Apre zemine zarar vermeden temizleme yapılması çok önemlidir. Aprenin bozulmaması için firmamız leke ve yağ çözücü özel solüsyonlar ile köpük sistemi le tamamen kuru temizleme işlemi ile gerçekleştirmektedir.

Perdenin yoğun su ile temizlenme sonrası kumaş üzerinde dönüşü olmayacak hasarlar meydana gelebilir. Tül Stor Perdelerinizin sağlıklı kullanılması için yapılması gereken aşağıda belirtilen ufak detaylar ilk günkü temizliğine kavuşmasını sağlamanız mümkündür. Stor Perde Temizleme ile ilgili tüm detayları www.stortemizleme.net sitemizden inceleyebilirsiniz.

STOR PERDE ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR:

stor-perde-olcusu-nasil-alinir

Stor Perdeler, dış görüntüyü açma-kapama, ışığı kontrol etme ve iç dekorasyonu tamamlama amacına hizmet etmektedirler. Stor Perde ölçüsü amaçlarına uygun şekilde alınması gerekir.

İnşaat sektörümüz maalesef perde konumlandırmalarını hiç düşünmeden projeler gerçekleştirmektedir. İnşaat sektöründe camlar standart oluşturulamamış önemli bir detaydır. Konumlandığı ortama göre beklenilen amaca uygun düzenleme yapılabilmesi mekan sahiplerine ve dolaylı olarak perdecinin sorumluluğuna bırakılmaktadır

Hal böyle olunca Perde ölçüsü alımında dikkat edilecek iki husus bulunmaktadır. ilk husus, uygulama yapılacak pencerenin yan duvarları ile tavana ve zemine olan mesafeleridir. Uygulama yapılacak Perdenin kullanım amacı çok büyük önem kazanmaktadır.

İkinci husus da, stor perde uygulanacak pencerenin önünde kalorifer peteğinin varlığı, pencerenin açılan /açılmayan bölümleri açılma durumundaki kullanım yönü pencerenin mermer çıkıntısıdır.

Mekanizmalı perdeler, yatay veya düşey aynı doğrultuda hareket ettiklerinden zeminin çok düzgün olması yamuk eğri mekanlarda çalışmasında sıkıntı yaratır. Dikkat edilmesi gereken bir teknik özellik de Stor perdenin kumaş ölçüsü, mekanizma ölçüsünden yaklaşık " 4 " cm kadar daha "kısa" dır. Kumaş ölçüsü alınan ölçünün sağından ve solundan "2" şer cm daha içeride kalmaktadır.

Duvar mesafeniz mevcut ise çerçevenin iki yanından 15 cm çıkarak ölçü alınması güneş girişini ve yan taraflardan içerinin görülmesini engelleyecektir.

 

ANASAYFA
Yandex.Metrica