Projeksiyon perdesi görüntü yansıtılacak sistem üzerinde tüm işlemlerin oluşturularak en son görüntüye aktarılmasına verilen isimdir. Projeksiyon ve Ev Sineması Perdesi; yüzey kumaşı ışık geçirmeyen, arka yüzeyinde siyah kumaş kullanımı sağlanmıştır. Ev sinemasında genellikle standart boylarda projeksiyon perdeleri kullanılır. Ama mekan uygunsa, daha büyük ev sineması perdeleri de kullanılabilir. Projeksiyon makinesinin görüntü kalitesinin iyi olması yeterli değildir. Görüntünün net ve renklerin canlı gözükmesi projeksiyon perdesinin kalitesine de bağlıdır. Projeksiyon perdelerini seçerken test edilmiş özel , modern materyaller ile tasarlanmış projeksiyon perdelerinden tercih etmeniz önerilir. Kısaca projeksiyon perdeleri ışık kaybını en az seviyeye indirirek kaliteli görüntü alınması sağlamaktadır.

Projeksiyon perdelerinin görüntü kalitesine göre farklı özellik ve fiyatlandırmaları bulunmaktadır. Kaliteli bir projeksiyon perdesi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus perdenin kumaşı olmalıdır. Yüksek kumaş kalitesine sahip kumaşlar tercih edilmelidir. Kalitesi yüksek kumaşlar sayesinde üretilen ürünlerin görüntü üzerinde her hangi bir bozuntuya sebebiyet vermeden aşırı kontras sorununu engelleyerek gerçek görüntüye oldukça yakın sunumlar elde edilmesi sağlanmaktadır. Projeksiyon perdelerinin arkasının karartmalı (siyah) olmasının amacı ışık kaybını en az seviyeye indirmektedir. Her alanda kullanabileceğiniz projeksiyon perdesi ürünleri hem iş yerleriniz hem de evlerinizin belirli kesimlerinde uygulayabileceğiniz nitelikte kaliteli ve işlevsel bir tasarıma sahiptir. ayrıca Toplantı Odalarında,Okul Eğitiminde, Konser Alanlarında, Fuar Alanlarında, Show Room' larda kullanılmaktadırlar. Manuel,motorlu ve uzaktan kumandalı mekanizma modelleri vardır. Ev, iş yeri ve seyahat için kolaylıkla sökülerek taşınabilmektedir.

Projeksiyon Perde Çeşitlerimiz

3D (Gümüş) Projeksiyon Perdesi, Motorlu ve Motorsuz Projeksiyon Perdesi, Sinema Projeksiyon Perdesi, Fast Fold Projeksiyon Perdesi, Tripod Projeksyion Perdesi, Fixed Frame Projeksiyon Perdesi, Tensioned Projeksiyon perdesinden oluşmaktadır.

 

Size en uygun Projeksiyon Perdesi fiyatları ve Projeksiyon Perdesi Çeşitleri için Satış temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz..

 

Projeksiyon Perdesi nasıl temizlenir
Projeksiyon Perdelerinin Kolay silinebilir kumaş yapısı sayesinde pratik temizleme yapılabilmektedir. Projeksiyon perdelerinin çeşitlerine ve özelliklerine göre 2-10 yıl arasında garanti süreleri bulunur. Tozsuz mekanlarda ve amacına uygun kullanımda kullanım ömrü artmaktadır. Projeksiyon perde kumaşları pvc akrilik bir maddeyle kaplanır. Bu sertleştirme işleminin yapılmasının sebebi, kumaş boruya sarılırken, sağa - sola kaymamasının sağlanmasıve haraeket etmeden sabit durmasının sağlanmasıdır.Bu nedenle Arka kısımda sert plastik bir dokudan PVC malzeme vardır.

Temizleme yapılırken zemine zarar vermeden temizleme yapılması çok önemlidir. Önemli bir darbe almadığı sürece uzun yıllar formunu ve dayanıklılığını korumaktadır.

Projeksiyon Perdesinin yoğun su ile temizlenme sonrası kumaş üzerinde dönüşü olmayacak hasarlar meydana gelebilir. Oluşabilecek kırılmalar görüntü kalitesinin azalmasına sebep verir. Projeksiyon Perdelerinizin sağlıklı kullanılması için yapılması gereken aşağıda belirtilen ufak detaylar ilk günkü temizliğine kavuşmasını sağlamanız mümkündür. Projeksiyon Perde Temizleme ile ilgili tüm detayları www.stortemizleme.net sitemizden inceleyebilirsiniz.

 

 

ANASAYFA
Yandex.Metrica