Kış bahçelerinin tavan kısımlarında bulunan perde çeşitlerine tavan perdesi adı verilir. Piyasa da bilinen diğer adı da Winter garden perdesi 'dir. Fonksiyonel olmalarının yanı sıra oldukça şık perde sistemleridir. Kullanım amaçlarının başında ortam sıcaklığında dengeyi sağlayabilmek, enerji kaçağını sağlamak ve mekan içerisinde bulunan mobilyalarını güneşten zarar görmemelerini sağlayabilmesidir. Ayrıca mekan dekoruna renk ve estetik katmaktadırlar. Manuel tavan perdeleri yüksek tavanlarda sıkıntı oluşturabilir. Yüksek tavanlı mekanlarda genellikle tavan perdelerinde motorlu sistemlerle kullanıma uygundur ve uzaktan kumanda sistemleri ile kontrol edilirler. Motorlu olarak uyguladığımız sistemlerde bir çoklu kumanda ile ister tek tek ister hepsini aynı anda kontrol edebilmeniz mümkündür. Uygulamalarımızda perde türü olarak Plise perdeler de en uygun perde çeşitlerindendir. Plise perdeler tavan perdesi ve üçgen çatı perdelerinde her koşulda iyi sonuç alınmasını sağlar.güneş ve ısı kontrolünü sağlamak açısından sunscreen perde çeşidi ise Motorlu tavan perdesinde tercih edilen diğer en popüler ve en uygun kaliteli perde seçeneğidir.  Dijital kumanda ekranı sayesinde kolaylıkla rakamları tuşlayarak kullanabilirsiniz.  Firmamız Motorlu Tavan Perdesi sistemlerinde mosel ve somfy marka perde motorlarını kullanmaktadır. Motorlu Tavan Perdesi sistemlerinin garanti süreleri   2 yıl ile 5 yıl aralığındadır.

Plise perdelerde olduğu gibi sunscreen perdelerde de oldukça fazla renk ve kumaş seçeneği vardır. Kış bahçesi tavan perdesi ürün çeşitlerinden Sunscreen stor perde, özel geçirgenliğe ve saydam görüntüye sahip bir stor perde türüdür. Sunscreen yada güneş kırıcı Perde diye de adlandırılmaktadır. Güneş Kırıcı Perdeler Fransa başta olmak üzere gelişmiş ülkelerde üretilmektedir. Güneş kırıcı Sunscreen perdeler modern görünümleri yanında, sağlam yapısı ve sağlık açısından tehlikeli maddeler içermemesinden dolayı önerilen bir perde türüdür. Zararlı güneş ışıklarını tutma özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde kötü ışınların ortama ulaşmasını engellemektedir. Mekanda bulunan tekstil ürünleri, cihazlar ve mobilyalar güneş ışınlarının etkisiyle solma yapmaz ve yıpranmazlar. Ortamı daha rahat ve yaşanabilir kılmaktadır. Enerji tasarrufun da ve ortam sıcaklığının dengede tutulmasında etki sağlamaktadır. Tavan perdelerinin yarı saydamlık yüzeyleri sayesinde dışarıyı görmenizi engellemezler.

Firmamız tavan perdesi uygulamalarında güneş kırıcı perde sistemleri için serge ferrari soltis ve battyline ürünlerini tercih etmektedir. Canlı müzik ve iç mekan tavan akustiğinin sağlanması içinde bu ürünler sayesinde yüksek performans alınabilmektedir.

Soltis ve Battyline ürünlerinin % 65 e kadar Akustik Ses Yalıtım özelliklerinin yanı sıra dış mekanlarda yırtılmayan yüksek mukavemiyet isteyen , ugulamalarda tercih sebebimizdir. Ayrıca bu ürünlerin % 100 Alev almazlık ve Kirlenmeme özellikleri de bulunmaktadır.

 

Kış bahçesi ve motorlu motorsuz tavan perdesi projelerinde planlama ve uygulama aşamaları profesyonellik, deneyim ve özen gerektirmektedir. Motorlu perde sistemlerini kullandığımız uygulamalarımızda kullanılacak perde sistemlerini müşterimizin kullanım kolaylığı ve en iyi performansı alabilecekleri motor sistemini belirleyerek projelendirmekteyiz.

Kış bahçesi perdesi, motorlu tavan perdesi fiyatları kumaş ve uygulama seçeneklerinin yanı sıra perde ebatlarına bağlıdır. Karmina Perde, İstanbul merkezli bir kurum olmasına karşın Türkiye'nin her yanına hizmet ve ürün ulaşımını sağlayabilmektedir. En etkili çözüm ve en iyi teklifi alabileceğiniz Karmina Perde kış bahçesi perdesi, tavan perdesi ve motorlu tavan perdesi, winter garden sistemleri için Müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçebilir, ücretsiz keşif işlemlerimizden faydalana bilirsiniz?