İp Perdeler

İp Perdeler, evlerde ve ofislerde dekoratif amaçlı kullanılan perde türleridir. Simli ip perde, pullu ip perde, balon ip perde, düz ip perde, deri ip perde, boncuklu ip perde, sicimli ip perde bazı ip perde çeşitleri arasındadır.


Siyah renkli ip perdeler zor renklerdir ancak dekor olarak kullanımda şık dekorasyon sağlamamızı sağlar. Eğer kalitesine güvendiğiniz yıkanabileceğinden emin olduğunuz bir ip perde alıyorsanız her rengi rahatlıkla seçebilirsiniz.

İp perdelerin özellik ve standartları gün geçtikçe değişmektedir. Kaliteli bir ip perdenin bir takım uygulamalardan geçmesi gerekmektedir. Bu uygulamalar ip perdenin üreticiden, son tüketiciye kadar, ip perdenin ömrünü ve kalitesini bozmamasının sağlanması ile belirlenir. Kaliteli bir ip perdenin tespiti ilk olarak gözle duvar gibi pürüzsüz ve düz bir şekilde inmesinden anlaşılabilir.

İp Perde alırken, dikkat edilmesi gereken konular

-İp Perdenin ambalajlama biçimi
-İp Perdenin önceden yıkanmış olması 
-Bir yıkama torbasının bulunması 
-Farklı uygulamalar için, İp perdenin başının buna uygunluğu

 

Kaliteli  üretilmiş ip perde nasıl tespit edilir?

- Şeritleri birbirine dolaşmaz.
- Pürüzsüz bir şekilde dümdüz durmaktadır.
-Yıkamadan sonra deformasyona uğramaz.

İp Perdenin örnek fiyatlandırması

İp perdeler metre olarak satılmaktadır. Pile uygulaması yapılmadığı için en ölçünüze göre hesaplama yapılmaktadır. Boy ölçüsü standart 300 cm'dir. En ölçüsü metrajınıza göre kesilmektedir. 60 TL' lik bir ürün için hesaplayacak olur isek 100 cm x 60 TL = 60 TL'dir.

İp perde çeşitleri ve dikkat edilecek noktaları.
Pullu İp Perde
Pullu ip perdeler, çok fazla ışık alan yerlerde özellikle kendini en iyi gösteren perde çeşididir. Pullu ip perde alırken, perdenin daha önceden yıkanmış olması çok önemlidir. Önceden yıkanması sağlanmış pullu ip perdelerin çekme sıkıntısı olmaz ve pullarının dökülme olasılığı ile karşılaşılmaz..Pulların ebatlarının ne çok büyük ne çok küçük olmaması gerekmektedir. Büyük Pullu ip perdelerde boğum aralıkları genişler ve ip perdenin hoş bir görüntüye sahip olmasına engel olur.
Simli İp Perde
Simli ip perdeler en çok tercih edilen ip perde türleri arasındadır. Her türlü rengiyle, bütün ortamlara uyum sağlayabilmektedir. İp perde üzerinde yer alan simler loş ışıklarda farklı bir yansıma, bol ışıklı alanlarda ise verdiği parlaklıkla mekanlara çok hoş bir dekorasyon sağlamaktadır.
Deri İp Perde
Deri ip perde koleksiyonlarımız, sezon renklerinden özenle seçilmiş olan metalik renklerden oluşmaktadır.Deri ip perdelerde diğer ip perde türlerinde de olduğu gibi koyu renkler ile daha şık mekanlar oluşturulabilmektedir.Deri ip perdelerin şerit aralıkları en önemli hususlar arasındadır. Şerit aralıkları perdenin görünüşü etkileyen en önemli detaydır. Deri İp Perde çok nemli ve ıslak ortamlarda da ( Havuz etrafında, Banyo vb. ) kullanılabilmektedir. Bu ortamlarda kullanılacak deri ip perdenin kaliteli olması renk ve koku bırakmaması gerekmektedir. Bu alanlarda kullanılacak malzemelerin fiyatından çok kaliteli ve dayanıklı olması en önemli seçim nedenidir.
ip Perde nasıl temizlenir
İp perde, kullanımı en kolay perde türlerindendir. Kaliteli bir ip perdenin iplerinin birbirine karışmaması için iyi bir perde seçilmiş olması lazımdır. Perdenin tamamı düz olacak şekilde elde toplanır ve orta kısmından , uç kısmından ve baş kısmından düğümler atılır ve hareket halinde iken bozulmaması düğümler ile sağlanır. Yıkama torbasına mutlaka konularak yıkanmalıdır. Yıkama torbasına da mutlaka düğümleyerek ip perdenin torba içerisinde hareket etmemesi ve atılan iç düğümün açılmaması sağlanmalıdır.

İp Perde Temizleme ile ilgili tüm detayları www.stortemizleme.net sitemizden inceleyebilirsiniz..

İp Perde ölçüsü nasıl alınmadır. Dıştan ve içten görüntüyü kırma yada dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Amacına uygun ölçü alımı bu nedenle önemlidir. Boy ölçüsü perde takıldıktan sonra zemine göre asılı iken belirlenmeli ve asılı olarak kesilmelidir.

Duvar mesafeniz mevcut ise çerçevenin iki yanından 15 cm çıkarak ölçü alınması güneş girişini ve yan taraflardan içerinin görülmesini engelleyecektir.

 

 

 

ANASAYFA
Yandex.Metrica