Aynı mekanizma üzerinde iki farklı perdeyi güneşlik ve tül perde gibi düşünerek kullanabilirsiniz. İkili perde sayesinde ışığı istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz. Şık görüntüsüyle bulunduğu mekanın dekorasyonuna farklılık katar. Çift mekanizmalı Perdelerin fiyat aralığı 55-150 TL. 'dir.

Oldukça fazla renk ve kumaş seçeneği vardır.

çift Mekanizma Perdenin örnek fiyatlandırması

Örnekleyecek olursak : 75TL’lik bir ürün için ; eni-55cm  ve  boyu-140cm olan bir blackout stor perde fiyatlandırması,  0,55 x 1,40 = 0,77 metrekare olmaktadır.  Fiyatlandırmada en 100cm Boy 200cm üzerinden 1,00x2,00= 2 m2*75= ödenecek bedel 150 TL’dir. Tüm Çift Mekanizmalı Perde sistemleri için standart m2 ölçüsü hesaplamada baz alınır.

Çift Mekanizmalı Perde nasıl temizlenir. Çift Mekanizmalı Perde, kullanımı ve tamiri en kolay mekanizmalı perdedir. Ortalama ömrü 6-8 yıldır. Temiz - Tozsuz mekanlarda ve amacına uygun kullanımda bu ömür 9-10 yıla kadar çıkabilir. Çift Mekanizmalı Perde kumaşları ham kumaş değildir. Üzerinde bayanların işleme ve dantellerinde kullandığı, sertleştirici madde olan kolanın sanayi tipi olan, apre vardır. Apre işleminde kumaş, pvc akrilik bir maddeyle kaplanır. Bu sertleştirme işleminin yapılmasının sebebi, kumaş boruya sarılırken, sağa - sola kaymamasının sağlanmasıdır.

Temizleme yapılırken Apre zemine zarar vermeden temizleme yapılması çok önemlidir. Aprenin bozulmaması için firmamız leke ve yağ çözücü özel solüsyonlar ile köpük sistemi le tamamen kuru temizleme işlemi ile gerçekleştirmektedir.

Perdenin yoğun su ile temizlenme sonrası kumaş üzerinde dönüşü olmayacak hasarlar meydana gelebilir. Çift Mekanizmalı Perdelerinizin sağlıklı kullanılması için yapılması gereken aşağıda belirtilen ufak detaylar ilk günkü temizliğine kavuşmasını sağlamanız mümkündür.Çift Mekanizmalı Perde Temizleme ile ilgili tüm detayları www.stortemizleme.net sitemizden inceleyebilirsiniz.

ÇİFT MEKANİZMALI STOR PERDE ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR:

stor-perde-olcusu-nasil-alinir

Çift Mekanizmalı Stor Perdeler, dış görüntüyü açma-kapama, ışığı kontrol etme ve iç dekorasyonu tamamlama amacına hizmet etmektedirler. Blackout Stor Perde ölçüsü amaçlarına uygun şekilde alınması gerekir.

İnşaat sektörümüz maalesef perde konumlandırmalarını hiç düşünmeden projeler gerçekleştirmektedir. İnşaat sektöründe camlar standart oluşturulamamış önemli bir detaydır. Konumlandığı ortama göre beklenilen amaca uygun düzenleme yapılabilmesi mekan sahiplerine ve dolaylı olarak perdecinin sorumluluğuna bırakılmaktadır

Hal böyle olunca Perde ölçüsü alımında dikkat edilecek iki husus bulunmaktadır. ilk husus, uygulama yapılacak pencerenin yan duvarları ile tavana ve zemine olan mesafeleridir. Uygulama yapılacak Perdenin kullanım amacı çok büyük önem kazanmaktadır.

İkinci husus da, stor perde uygulanacak pencerenin önünde kalorifer peteğinin varlığı, pencerenin açılan /açılmayan bölümleri açılma durumundaki kullanım yönü pencerenin mermer çıkıntısıdır.

Mekanizmalı perdeler, yatay veya düşey aynı doğrultuda hareket ettiklerinden zeminin çok düzgün olması yamuk eğri mekanlarda çalışmasında sıkıntı yaratır. Dikkat edilmesi gereken bir teknik özellik de Stor perdenin kumaş ölçüsü, mekanizma ölçüsünden yaklaşık " 4 " cm kadar daha "kısa" dır. Kumaş ölçüsü alınan ölçünün sağından ve solundan "2" şer cm daha içeride kalmaktadır.

Duvar mesafeniz mevcut ise çerçevenin iki yanından 15 cm çıkarak ölçü alınması güneş girişini ve yan taraflardan içerinin görülmesini engelleyecektir.

 

ANASAYFA
Yandex.Metrica