Çatı katı perdeleri evlerimizde, işyerlerimizde çatı katlarında bulunan üçgen camlarda ya da eğimli camlarda kullanılan hareketli /hareketsiz perde türlerindendir. Çatı kısımlarına ait tavan pencerelerinde kullanılmakta olan sistemler mafsal, kazık ve zıgıllı mekanizmalı özel sistemlerdir ve oldukça maliyetli perde türleri arasındadır. Bir çatı perdesinin maliyeti kış bahçesinin maliyetiyle neredeyse aynıdır. Maliyetleri daha büyük ve simetrik olmayan mekanlar için kış bahçesi perdelerinden daha da fazla olabilmektedir. Çatı katı perdeleri manuel elle kontrol edilebildiği gibi motorlu kontrol sistemleri de uygulanabilmektedir.

Çatı katlarında tavanda olan perde uygulamalarında genelde motorlu uzaktan kumanda ve/veya butonla sistemler tercih edilmektedir. Dünya çapında otomasyon markası olan Motorlu Perde ürünleri farklı seçeneklerle müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

Çatı perdesi perde sektöründe en zor iş olarak görülür. Fakat bizim en çok sevdiğimiz ve keyif aldığımız uygulamalarda birisidir. Çatı Perdesi uygulamalarında milimetrik ölçü almak en önemli husustur. Tül perde kullanımının yanı sıra mekanizmalı sistemlerden jaluzi perde çeşitleri, dikey perde , Zebra Perde, Stor Perdeve Kruvaze perde de çözüm olabilir. Keşif sonrası en iyi çözümü üreteceğimizden emin olabilirsiniz. Çalışmalarımızı ürün galerimizden de görebilirsiniz.

Alternatifli seçeneklerimizi öğrenmek bilgi almak için müşteri müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Karmina Perde olarak Tercih edilecek perde sistemi projenize göre değerlendirilerek karşılıklı görüşme ile belirlenir. Plise Perdeler simetri sorunları yada farklı eğilimli çatı perdelerinde her türlü koşula uyum sağlamaktadır. Tavan/çatı perdesi projelerinde sıklıkla tercih edilme sebebidir. Diğer perde türümüz ise rahatlıkla her mekanda uygulama yapılabilen Screen stor perde (sunscreen)perdedir.

Kış Bahçelerinin tavan kısmına uygulama yapılan özel sistemlerim için lütfen kış bahçesi sayfamıza ziyaret ediniz.

 

 

ÇATI PERDESİ ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR:

Konumlandığı ortama göre beklenilen amaca uygun düzenleme yapılabilmesi mekan sahiplerine ve dolaylı olarak perdecinin sorumluluğuna bırakılmaktadır. Perde ölçüsü alımında dikkat edilecek iki husus bulunmaktadır. ilk husus, uygulama yapılacak pencerenin yan duvarları ile tavana ve zemine olan mesafeleridir.Üçgen camlarda milimetrik ölçü alımı gerekmektedir.

İkinci husus da, makanizmalı sistem perdeler uygulanacak ise (zebra perde-stor-perde-jaluziperde vb) pencerenin önünde kalorifer peteğinin varlığı, pencerenin açılan /açılmayan bölümleri açılma durumundaki kullanım yönü pencerenin mermer çıkıntısı gibi hususlar göz önünde bulundurularak alınmalıdır.

çatı-perdesi-olcusu-nasil-alinir

 

Sağdan ve soldan en az 10cm dışarı çıkılması gerekir. Eğer güneş girmesi yandan görülmesi gibi sıkıntılar mevcut ise mümkünse 15-20cm dışarı çıkılması ile perdenin yan açılardan aldığı ışığı daha iyi kontrol etmiş olursunuz. Taşma payı olmayan yerde ışık girmesi gibi sorun olmaz.

 

ANASAYFA
Yandex.Metrica